17 خرداد, 1399

دکتر گودرزی:مهم است که بیانیه گام دوم انقلاب را هزاران بار بخوانیم. چون این بیانیه مثل میثاق و منشور ما است.در این تابستان فعالانه تلاش کنید و ببینید نقش شما در دانشگاه چیست؟ و آن را رها نکنیم. مطلب ویژه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی اصفهان افتتاحیه دوره خط امام دیروز عصر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد برگزار شد در این مراسم که با عرض خیر مقدم مسئول ناحیه بسیج دانشجویی به دانشجویان آغاز شد، در ادامه با حضور خادمان حرم امام رضا ع حال و هوای خاصی بخشیده شد. در ادامه، جلسه افتتاحیه با سخنرانی دکتر گودرزی، مسئول اسبق سازمان بسیج دانشجویی کشور همراه شد.دکتر گودرزی در جمع دانشجویان دوره خط امام گفت:ما امروزه مشکلات زیادی در جامعه داریم و دغدغه اصلی جامعه امروز ماست.این که جواب این مشکلات چیست و چگونه میتوان به این شبهات پاسخ داد، در این نشست ها و دوره ها باید یافت.همچنین باید مطالعه فراوان داشت تا بتوان عنصر موثری در جامعه شد.

اگر مابخواهیم مکالمه دو سویه با حضرت امام(ره) داشته باشیم و از ایشان بپرسیم شاخص پیشرفت و انحراف ما در این انقلاب چیست؟چون ما معتقدیم شما پایه گذار این انقلاب هستید و دارای اندیشه هایی در این راستا هستید و ما معتقدیم شما از کتاب و سنت، این اندیشه ها را دریافت نمودید.مشکلات ما از کجاست؟حضرت امام دو نکته را برای محک زدن مسوولان و حل مشکلات و پیشرفت در جامعه میفرمایند اولا نسخه کامل اسلام نه نسخه جعلی و ناقص دوما حضور حداکثری مردم(مردم در راس اموراند و صرفا رای دهنده نیستند).بروید سراغ مسوولان و اندیشه ها و سخنانشان را با این2 ملاک مقایسه کنید.میبینیم دولت های پس از جنگ فقط یک برداشتی از اسلام دارند یعنی حکومت اسلامی است ولی مثلا فاصله طبقاتی داریم.

گودرزی گفت:چرا این مشکلات پیش آمد؟ ایا مشکل در قانون اساسی است؟آیا مردم وظیفه شان را به درستی ایفا نکردند یا مسوولان کشور وظیفه شان را اشتباه انجام داده اند؟بعضی ها میگویند تاسیس حکومت دینی کار ما نیست

در کتاب ولایت و حکومت که یکی از بهترین کتب است که صحبت های حضرت آقا را از سال 53 تا کنون در باب حکومت آورده، آنجا رهبری میفرمایند:اسلام بدون حکومت مجموعه ای از احکام متفرقه است.اگر میخواهیم اسلام بماند ناچارا باید حکومت تشکیل داد چون اسلام هم دین فردی است و هم دین اجتماعی و گرنه در زمان غیبت باید تن به حکومت های غیر دینی داد که با دین در تضاد است.یعنی یا باید حکومت دینی را پذیرفت یا حکومت غیر دینی و هرج و مرج. آنهایی که معترضند که شمادین را وارد سیاست کرده اید  و هر دو را خراب کردید باید از ایشان پرسید که از کدام دین حرف میزنید؟دینی که خفقان آورد و مخالف عقلانیت باشد دین نیست.دین برای هر لحظه من و شما حرف برای گفتن دارد و آمده مشکلات را حل کند.معترضان تعریفشان از دین اشتباه است.

وی گفت:در بحث مدیریت کلان کشور توسط ولایت فقیه کافی است ما حرف دشمنانمان را راجع به رهبری پیدا کنیم تا ببینیم نسبت به رهبرمان که واقعا مقتدر و هوشمند است چه میگویند؟

رهبری تمام فتنه ها و اتفاقات 30سال گذشته را با بصیرت و هوشمندی (قبل از آن) به ما گوشزد کرده اند.وظیفه رهبری این است ولی ما قدر نمیدانیم.کما آنکه داریم تحولات خلیج فارس را در این تابستان داغ میبینیم که چه اتفاقاتی دارد می افتد و ترامپ و دار و دسته اش ماندند که چه کنند!.پس میبینیم که دشمنان برای منحرف کردن ما دارند نسخه های جعلی به ما میدهند. 

ممکن است برخی گویند چرا رهبری خودش مستقیما واد میدان نمیشوند و امور را در دست نمی گیرد؟پاسخ این است که اگر رهبری مستقیما به میدان آمدند،و تصمیمات را مسقیما گرفتند، در این حالت یعنی این 40 سال نظام ما و مجاهدت ها و خون دل ها، کارآمدی نداشته است.

بعلاوه اینکه با این کار ما بحران سیاسی ایجاد میکنیم. مثلا اکثریت رای دهندگان به رییس جمهور میگویند:ما اکثریت هستیم چرا رای اکثریت را کنار گذاشتید؟؟رهبری در جامعه ملاحظه میکنند.

مسئول اسبق سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت:2جا مسئله جدی است.یکجا عوام اند و یکجا خواص.خواص باید در حوزه  و دانشگاه، اسلام ناب و مدل دینی و ..را می فهمیدند و تئوری سازی و پیاده سازی میکردند ولی کوتاهی کردند و انجام ندادند.پس بیایید کوتاهی نکنیم.جایی هم خواص وظیفه شان را انجام داده اند ولی کسی آن راگوش نداده است.

مسئولان به جای این که به قانون اساسی رجوع کنند و آن را به دقت بررسی کنند و اجرا کنند، صرفا هرچیزی که  از خودشان بلد بودند را اسلام ناب نامیدند.یکی عدالت یکی آزادی و....در صورتی که امام صرفا به یک پارامتر مثل عدالت توجه ننمودند بلکه همه عوامل را با هم مدنظر قرار میدادند و مسوولان باید تمام این موارد را با هم رعایت کنند.آزادی و کرامت و ... مردم مهم است و مردم نباید شرمنده زن و بچه خود باشند.

مقابله با ظلم برای ما مهم است.

رهبر انقلاب زمانی که میخواستند عده ای هندسه انقلاب را ترسیم کنند، فرمودند که به سخنان امام رجوع کنید و ببینید چه کلماتی بیشترین تکرار را داشته، همان ها هندسه اند مثل فقر داخل و جهان اسلام و استکبار ستیزی.

ما در گام دوم انقلاب که رهبری هم بیانیه دادند، مهم است که ان را تهیه کنیم و هزاران بار ان را بخوانیم. چون این بیانیه مثل میثاق و منشور ما است.در این تابستان  فعالانه تلاش کنید و ببینید نقش شما در دانشگاه چیست؟ و آن را رها نکنیم.شرط موفقیت توجه به واقعیت ها و حلاجی کردن مسایل انقلاب در 40 سال گذشته است که هم پیشرفت داشتیم در آن و هم عقب ماندگی.

بشارت من به شما این است که رهبری فرمودند: هرکه میخواهد با امریکا مقابله کند، بهترین راه این است که ما مولفه های اقتدار ملی را تقویت کنیم تا از درون قوی باشیم که چند مورد را نیز مثال زدند:

عنصر و قدرت نظامی

اقتصاد پویا و فعال

رشد علمی و سرمایه های فرهنگی

روحیه جهادی و انقلابی

ایمان و حیای جوانان

انسان جهادی و انقلابی 3 ویژگی دارد:

1-خودش روحیه و رفتارش مثل یک مجاهد است و مثل یک مجاهد در جامعه زندگی میکند

2-مدام مطالبه گری می کند از مسوولین و مسوول را پاسخگو میکند با بیانیه نامه و...

3-مدام با مردم صحبت میکند و سعی میکند در حد توان به شبهات پاسخ دهد.

رهبری فرمودند:تقیه نکنید چون باعث نابودی انقلاب است و ما خودمان را مدافع ارزش ها و انقلاب بدانیم

شرط اصلی آن، مطالعه و بررسی این 40 ساله است و می بینیم سایت های جعلی زیادی و اطلاعات غلط زیادی نیز در این زمینه در حال پخش شدن است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.