03 ارديبهشت, 1400

جواد نادرالاصلی؛ مسئول معاونت جهادی ناحیه بسیج دانشجویی اصفهان: اردو‌های جهادی و آموزشی تابستانه مخصوص دانشجویان بسیجی استان اصفهان در بازه‌های ۱۵ تا ۲۵ تیرماه برگزار خواهد شد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی اصفهان/جواد نادرالاصلی، مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان اصفهان پیرامون فعالیت و برنامه‌های بسیج استان در حوزه جهادی تابستان ۹۸ گفت: در تابستان امسال دو الی سه محور جهادی را در نظر گرفته‌ایم، یکی بحث اردو‌های مناطق سیل زده خواهد بود که در نوروز امسال نیز در همین راستا، تعدادی از اعضای جهاد دانشجویی بدون هماهنگی قبلی وخودجوش به مناطق سیل زده رفته و وارد عرصه کمک رسانی جهادی شدند، که ما هم در این خصوص از این حرکت خداپسندانه آن‌ها حمایت کردیم.


جواد نادرالاصلی در ادامه به برگزاری گسترده اردو‌های جهادی تابستانه امسال در استان اصفهان اشاره کرد وافزود: در حوزه‌های سیل و ترمیم منازلی که کاملا تخریب شده‌اند، پروژه ساخت صفر تا صد آن‌ها را دردست خواهیم داشت. در کل بخش مهم جهادی امسال رسیدگی به مناطق سیل زده، یعنی مناطقی که با شناسایی‌های انجام شده، از پل دختر خوزستان تا حمیدیه و شادگان و ... خواهد بود.

مسئول جهاد دانشجویی استان اصفهان در ادامه صحبت‌ای خود به بخش دیگر اردو در حاشیه شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: بخش دیگر آن که هم اکنون نیز آغاز شده است، بخش حاشیه شهر و بحث مضلات و آسیب‌های اجتماعی است که قرار است تا ذیل طرح خانه انقلاب اسلامی انجام شود. دراین عرصه تلاش خواهیم کرد تا به نحو احسن از پتانسیل گروه‌های جهادی در زمینه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، آموزشی، اعتقادی و بهداشت و سلامت و... استفاده درستی داشته باشیم. این اردو مربوط به افرادی است که شرایط آن را نداشته و نمی‌توانند برای انجام کار‌های جهادی به مناطق دورتر بروند و و از شهر دور شوند، ما در بحث اردو‌های جهادی حاشیه شهر از این افراد استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه به معرفی بخش دیگر فعالیت‌های جهادی دانشجویان استان در خارج از استان اصفهان پرداخت و گفت: اردوی خارج از استان اصفهان که در سال‌های گذشته نیز درمناطقی، چون چهارمحال بختیاری و ایلام و ... توسط دوستان جهادی انجام شد، امسال نیز همان دوستان به همراه چند تن دیگر برای تکمیل کار‌های قبلی خود و به نتیجه رساندن آن‌ها به همان مناطق فرستاده خواهند شد.

به گفته نادرالاصلی دو دوره آموزشی عرصه یابی جهادی و رسم هجرت را به صورت تخصصی قبل از شروع اردو برای دوستان جهادی برگزار خواهد شد که دوستان پیش از اعزام به مناطق از همه لحاظ آماده و محیای فعالیت جهادی شوند. در دوره عرصه یابی مسئولین اردو و تیم پیشرو که قبل از شروع اردو برای شناسایی به مناطق اعزام می‌شوند باید در جلسات دوره آموزشی عرصه یابی حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مجری اجرای دوره عرصه یابی افراد پژوهشکده دانشگاه صنعتی اصفهان هستند گفت: این افراد این دوره را برای اولین بار است که طراحی کردند. اما نمونه مشابه این دوره اواخر بهمن و اوایل اسفند سال گذشته برگزار شد و با استقبال خوبی نیز روبرو بودیم. ما برای دومین بار در دوره عرصه یابی قرار است تا به صورت کاملا عینی و درست و دقیق و کاربردی و نیز در شرایط شناسایی بهتر برای تولید بهترین خروجی و بازخورد از منطقه را به دوستان آموزش دهیم.

مسئول جهاد دانشجویی استان اصفهان به تشریح عملکرد اموزشی در دوره رسم هجرت پرداخت و خاطر نشان کرد: در دوره رسم هجرت نیز چارت و شاکله اصلی گروه‌های جهادی در بحث آموزش و پشتیبانی و فرهنگی است که داخل چارت اصلی قرار گرفته و در این دوره‌ها هر فرد در گروه‌های مربوط به خود در این خصوص توجیه خواهد شد، که قبل از شروع، حین و بعد از برگزاری اردو باید چه کار‌هایی انجام دهد، بحث مطالبه گری و رسیدن به آن خروجی این اتفاق خواهد بودکه هرگروه جهادی در هر منطقه می‌بایست به آن توجه داشته باشد.

نادرالاصلی در ارتباط با تاریخ ونحوه برگزاری این اردو‌ها در سطح استان گفت: اردو‌های جهادی ما هم شامل خواهران است و هم برادران، دوره‌های آموزشی نیز که به صورت مجزا برگزار خواهد شد به همین شکل می‌باشد. تاریخ برگزاری اردو‌ها به صورت هماهنگ با تاریخ اتمام امتحانات دانشجویان بین ۱۵ ال ۲۵ ام تیرماه، بصورت بازه ۱۰ روزه خواهد بود. تمامی موارد ذکر شده شامل همه بسیج‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان اصفهان بوده و از طریق ما پشتیبانی و هدایت خواهند شد
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گالری پست

وبینار آموزشی

13 آبان امسال را در حالی گرامی می داریم که داغ شهادت سردار پرافتخار جبهه های مقاومت و رشادت، حاج قاسم سلیمانی را بر دل داریم

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان خبر داد؛

بیانیه هشتم قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

بیانیه هشتم قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

گزارش بسیج دانشجویی از وضعیت اقلام بهداشتی در اصفهان/ در حدود 21 درصد داروخانه ها اقلام بهداشتی مورد نیاز وجود دارد

جزئیات پذیرش دروس عمومی معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی در قالب طرح ولایت کشوری اعلام شد

اعلام آمادگی دانشجویان اصفهانی برای مقابله با کرونا

دانشجویان در نمازجمعه این هفته اصفهان به چه مواردی اشاره کردند؟

قوانین آب 40 سال است بر زمین مانده

بیانیه شورای تبیین موضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه پایگاه شهید آوینی به مناسبت 41 سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

هریک از شماها که بیشتر خودتان را با ویژگی های جوان مومن انقلابی در شیوه و رفتار قرار می دهید، در فتح الفتوح انقلاب اسلامی موثر و ادامه دهنده راه سلیمانی ها خواهید بود.

دانشجویان دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی اصفهان با خانواده شهید سانحه هوایی دیدار کردند/ وقتی پسر از پدر جلو می‌زند

شناخت دشمن باعث مقابله درست و صحیح با تهدید‌های آن می‌شود مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اصفهان گفت: اگر دشمن را بشناسیم و بدانیم از چه راهی نفوذ می‌ کندقطعا سیلی‌های پی در پی به دشمنان خواهیم زد.