09 آبان, 1399

مسئول سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی اصفهان: بیش از ۱۰۰۰ دانشجوی بسیجی اصفهان برای خدمت جهادی در مناطق سیل زده اعلام آمادگی کردند

 
محمدجواد نادرالاصلی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، با اشاره به حضور پرشور دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های استان اصفهان برای کمک به مردم سیل زده مناطق مختلف کشور، گفت: از نخستین روزی که در کشور با معضل سیل روبرو شدیم و خسارات بسیاری به مردم وارد کرد، به گروه‌های جهادی دانشجویی فراخوان داده شد که بیش از یک هزار دانشجوی بسیجی جهادگر در سطح دانشگاه‌های استان اصفهان اعلام آمادگی کردند.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان با بیان اینکه در برخی دانشگاه و نقاط موثر شهر غرفه‌های جمع آوری کمک‌های مردمی راه اندازی شد و به مناطق درگیر سیل ارسال شد، افزود: در نخستین ساعات اعلام نیاز در منطقه آق قلا گروه‌های جهادی به محوریت دانشگاه غیرانتفاعی صفاهان به شهر آق قلا اعزام شدند.

وی اضافه کرد: در مناطق سیل زده در استان گلستان، لرستان و خوزستان تیم شناسایی و ارزیابی حضور پیدا کرد و نیاز‌های شهر‌های مورد نظر شناسایی شد تا گروه‌های متخصص مورد نیاز در منطقه‌های شناسایی شده مستقر شوند.

نادرالاصلی با اشاره به اینکه تیم‌های تخصصی پزشکی، عمرانی و... از دانشجویان بسیجی داوطلب جهادگر تشکیل و در دوره‌های مختلف به مناطق سیل زده اعزام می‌شوند، اظهار کرد: در لرستان لایروبی و بازسازی چندین مدرسه، در خوزستان احداث سیل بنده‌ها را متعهد شدیم و در منطقه الیگودرز دانشجویان اصفهانی برای خدمت به مردم و امدادرسانی مستقر هستند.

وی با اعلام اینکه از نخستین روز‌های اعلام نیاز نیروی جهادی برای کمک به مناطق سیل زده کشور تا کنون حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان بسیجی استان اصفهان اعزام و خدماتی را در قالب تیم‌های مختلف داشته و هنوز ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در الیگودرز طبق شناسایی‌ها نیاز به موارد پزشکی و خوزستان به نیروی انسانی نیاز است که حدود ۱۰۰ نفر در روز‌های گذشته اعزام شدند. در لرستان به تجهیزات و نیروی انسانی نیاز است که به زودی یک تیم جدیدی اعزام می‌شوند و در منطقه آق قلا نیز کار کمتری داریم.

مسئول بسیج سازندگی بسیج دانشجویی اصفهان با بیان اینکه سعی شده تیم‌های متخصص بنا به تعداد مورد نیاز نفرات، نوع نیاز تجهیزات، میزان زمان و... به مناطق دانشجو ارسال کنیم، ادامه داد: ما کاری نمی‌کنیم که مانع دستگاه‌های عملیاتی در منطقه باشیم و با حضور بیش از اندازه نیروی انسانی مشکلات اسکان و غذای جهادگران نیز بر معضلات موجود در مناطق سیل زده اضافه کند.

وی از روسای دانشگاه‌های استان اصفهان قدردانی کرد و در پایان با اشاره به اینکه باتوجه به شرایط منطقه فعلا اعزام خواهران دانشجو نداریم، گفت: باتوجه به احداث فوری سیل بند و جلوگیری از ورود کمتر آب به شهر‌ها و روستاها، مقدار زیادی گونی تهیه شده و با تجهیزاتی از قبیل، بیل و کلنگ برای پر کردن این گونی‌ها به همراه گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی ارسال شده که اکنون در منطقه در حال فعالیت هستند.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.