04 فروردين, 1398

photo_2019-02-18_16-18-52.jpg

هدف از برگزاری دوره چیست؟
 آشنایی دانشجویان با مسائل و چالش های اساسی کشور و چگونگی نقش آفرینی تخصصی است که باتوجه به ظرفیت و اولویت، سه حوزه ی کشاورزی و آب، مفاسد اقتصادی، نظام سلامت و جمعیت را انتخاب کردیم. 
 باتوجه فرمایشات مقام معظم رهبری، شاید دانشجو نتواند تصمیم گیری کند ولی می‌تواند تصمیم سازی کند، ایشان می‌فرمایند تصمیم گیری را بگذاریم کسی بکند که بتوان از او سوال کرد و او مسؤل و پاسخگو باشد، اما دانشجو می‌تواند با فکر، زبان، گفتار و عمل خود تصمیم سازی کند. دنبال این باشیم که محیط دانشجویی تصمیم سازی کند، ایشان این تصمیم سازی را می‌گویند گفتمان سازی کنید. تصمیم سازی کنید یعنی گفتمان سازی کنید و این، مسؤل اجرایی را دنبال تصمیم دانشجو می‌کشاند. 
در کنار بحث محتوایی و آموزشی، مسئله یابی و  کسب مهارت دانشجویان در گفتمان سازی و مطالبه گري از اهداف دیگر دوره میباشد که سعی کرده ایم برای کسب این مهارت‌ها، فعالیت های گروهی تعریف شود و دانشجویان، نمونه ای کوچک از مسئله یابی، گفتمان سازی و مطالبه گري تخصصی را، در دوره تجربه میکنند. 
 
برای انتخاب افراد ثبت نام کننده در دوره چه ملاک هایی را مدنظر گرفتید؟
دغدغه مند و فعال بودن از معیارهای اصلی ما برای انتخاب افراد در دوره بوده است. 
اینکه افراد با چه انگیزه ای وارد دوره می‌شوند و چه انتظاری از شرکت در دوره دارند، مهم است. 
ممکن است بسیاری از دانشجویان از مسائل و چالش های اساسی کشور آگاهی لازم را نداشته باشند ولی به دنبال حل مسائل کشور هستند و دغدغه حل آن را داشته باشند، این برای ما بسیار ارزشمند است. یک مطالبه‌ وقتی صورت می‌گیرد که فرد دغدغه داشته باشد و وقتی دغدغه مند باشد برای آن مطالعه می‌کند و کار تخصصی انجام میدهد، گفتمان سازی می‌کند و سپس مطالبه‌ تخصصی می‌کند.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.