31 ارديبهشت, 1398

رضا مرادی

4 اولویت مهم برای حل مشکلات اقتصادی کشور/ برخورد با مفسدان لازمه بهبود اوضاع اقتصادی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان اصفهان، با صدور نامه‌ای خطاب به نمایندگان اصفهان خواستار پیگیری مطالبات اقتصادی مردم شد.

در این نامه آمده است: اکنون که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بعد از گذشت بیش از 39 سال از زمان انقلاب تا کنون به برکت سال‌ها مقاومت و ایستادگی ملت غیور ایران اسلامی در برابر قدرت‌های سلطه‌گر توانسته است در برابر شرایط سخت تهدید، تحریم، ترور، اغتشاش و جنایت‌های ناجوانمردانه‌ای که این سال‌ها علیه مردم و کشور ایجاد شده است، عزت خود را روز افزون نماید و به برکت همین مقاومت‌ها، پیشرفت‌های چشم‌گیری در عرصه‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی حاصل گردیده، زمان آن است که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای تصمیم‌گیری و اجرایی، پا به پای مردم عزیزمان برای حل مشکلات و معضلات کشور و مردم، وارد عرصه جهاد و عمل جدی شوند.

در این نامه خطاب به نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان شده است: همانطور که مستحضرید؛ در ماه گذشته، شهرهای مختلف کشور موج سوم اعتراض و آشوب را در دی ماه96 تجربه کرد که به ظاهر آغازی ناگهانی و حالتی غافل‌گیر کننده داشت؛ موج جدید که از نظر شکل، رویکرد و شدت تفاوت بسیاری با آشوب‌های دهه 70 و 80 داشت، پرسش‌های فراوان و تحلیل‌های متفاوت و گاهاً متناقضی را در باره چیستی، چرایی و چگونگی طراحی و نقش‌ریزی آن در میان مردم، دانشجویان و نخبگان دانشگاهی ایجاد کرده است.

در ادامه نامه آمده است: به نظر می‌رسد با سهل‌انگاری و تحلیل سطحی، بدون همه‌جانبه‌نگری نمی‌توان به کنه مقاصد و اهداف طراحان و مجریان آن دست یافت و درک درست از آشوب‌های دی‌ماه 96 داشت؛ لذا اصلاح مدیریت اعتراضات اجتماعی و ریشه‌یابی آن‌ها نیاز به بهره گیری از قواعد جامعه شناختی، روانشناسی اجتماعی و اقتصادی دارد.

در ادامه نامه تصریح شده است: اعتراض‌های مردمی که با نفوذ موذیانه ضد انقلاب و اقدامات خرابکارانه و کشته‌سازی اغتشاشگران می‌رفت تا برای نظام و مردم هزینه‌ ایجاد نماید،‌ با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و حضور گسترده مردم در صحنه و مخالفت آن‌ها با آشوب‌گران، فروکش کرد و سره از ناسره مشخص شد.

این نامه می‌افزاید: حال با توجه به اینکه توطئه ضدانقلاب برای ضربه به نظام اسلامی خنثی شده است، اکنون زمان پاسخگویی و رسیدگی به مطالبات مردمی فرا رسیده و این پرسش مطرح است که برای حل ‌و رفع چالش‌های معیشتی مردم باید چه راهکارهایی در پیش گرفته شود؟

دانشجویان انقلابی اصفهان ادامه داده‌اند: برحسب وظیفه دینی و ملی خود پیرامون این موضوع به چند نکته‌ مختصر اشاره می‌نمائیم و از نمایندگان محترم اصفهان در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که بنا بر ضوابط و مقررات و رسالت‌های نمایندگان ملت جهت تسریع در حل مشکلات و مطالبات به حق مردم در خصوص اجرای محورهای ذیل اقدامات لازم را پیگیری نمایند، تا علاوه بر اثبات چند باره کارآمدی نظام، فرصت سوء استفاده از ضد انقلاب زخم‌خورده نیز گرفته شود.

بسیج دانشجویی اصفهان در ادامه با بیان اینکه توجه و به کار بستن ظرفیت‌های داخلی از اولویت‌های اول است، بیان کرده است: بخش مهمی از مشکلات اقتصادی موجود، محصول نگاه به بیرون برای حل مشکلات کشور حتی آب خوردن مردم، در دستور کار قرار دادن مدل «توسعه وابسته» است که نه تنها از حجم مشکلات نکاسته، بلکه در بسیاری از زمینه‌ها نیز بر دامنه‌ مشکلات افزوده است.

در این نامه خاطرنشان شده است: واقعیت تلخ این است که سرمایه خارجی و نگاه به دنیای خارج هیچ‌گاه حلال مشکلات کشور نخواهد بود و در هیچ کشوری این نگاه به عنوان راه‌حل نهایی و قطعی پاسخگو نبوده است؛ افزون بر این، در ایران، نگاه به بیرون و تکیه بر ظرفیت‌های خارجی قطعاً بحران‌زا نیز بوده است؛ در واقع برای حل مشکلات کشور چاره‌ای جز اعتماد به ظرفیت‌های داخلی و به کاربستن این ظرفیت‌ها نیست.

دانشجویان بسیجی تلاش برای رونق تولید داخلی را دومین نکته در این نامه مطرح کرده‌ و آورده‌اند: واقعیت آن است که بخش عمده‌ مشکلات اقتصادی مردم در رکود و به ویژه رکود تورمی، بیکاری و... ریشه دارد که این مسائل هم ناشی از ضعف در تولید داخلی و به تعبیر دقیق‌تر، بی‌توجهی به تولید داخلی است که هم زمینه‌های اشتغال‌زایی را محدود کرده و هم سبب تداوم رکود در اقتصاد کشور شده است؛ در این زمینه به ویژه باید به کاهش جدی واردات کالاهای مصرفی، مبارزه با قاچاق کالا به داخل کشور به خصوص رسمی و سازمان یافته اهتمام ورزید.

برخورد جدی با مفسدان و رانت‌خواران و افزایش شفافیت از دیگر نکات مورد اشاره در این نامه است که دانشجویان بسیجی با طرح این دو عنوان تأکید کرده‌اند: این موضوع قطعاً زمینه‌های امید را در مردم ایجاد می‌کند و با این اقدام، مردم می‌توانند امیدوار باشند که با کنار رفتن مفسدان و ویژه‌خواران، بهبود نسبی در اوضاع کشور حاصل خواهد شد؛ با این اقدام مردم بیشتر به دستگاه‌های گوناگون نظام اعتماد خواهند کرد؛ در واقع، شفافیت خود در عین حال که راهکاری برای مقابله با فساد است، راه‌حلی برای توجه بیشتر به اثربخشی و کارآمدی تصمیم‌ها و اقدامات است.


ادامه نهضت تبیین و روشنگری توسط بسیج دانشجویی استان اصفهان / سخنرانی محزونی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر جوزدان

بسم الله الرحمن الرحیم

«بدون مدیریت جهادی اصلا و ابدا وضع کشور سامان پیدا نخواهد کرد. دستاورد ها و موفقیت هایی که تابحال بدست آمده، همه و همه با مدیریت جهادی و روحیه انقلابی بوده است.»

حامد محزونی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در نماز جمعه شهر جوزدان تاکید کرد: پیشرفت چشمگیر در صنایع دفاعی و نظامی از جمله شبیه سازی پهباد جاسوسی آمریکایی، رونمایی کرار و شلیک اس۳۰۰ و ذولفقار۷۰۰ کیلومتری؛ پیشرفت های امید بخش پروژه های عظیم نفت و گاز؛ دستاورد های بزرگ پزشکی و دارویی از ساخت دریچه مصنوعی قلب تا تولد بز شبیه سازی شده و... همه و همه با تکیه بر مدیریت جهادی و حفظ روحیه انقلابی بدست آمده اند.

محزونی افزود: اولین جزء از اجزای مدیریت جهادی، تکیه بر قدرت الهی است. ایمان داشته باشیم که حتی اگر قوی ترین زورمندان جهان در مقابل این ملت، خباثت و فتنه انگیزی کنند، دست قدرتمند خدا همواره بر سر این ملت حاضر و ناظر است.

این فعال دانشجویی در قسمت دیگر صحبت های خود بیان کرد: چرا باور به امداد الهی در تصمیم گیری های دولت مردان به یک جریان زنده و پویا تبدیل نشده است. در دورانی این جریان رو به حرکت و زایش نهاد اما بی تقوایی و خودمحوری این کلید موفقیت را شکست.

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به زلزله دلخراش استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: زلزله ی جانسوزی که خاطر تمام ایرانیان را ناراحت کرد، آزمون الهی بود. حوادث دردناک آزمایش الهی اند. آیا این آزمایش فقط برای مردم ساکن در استان کرمانشاه بود؟ آیا فقط برای ملت بود؟

محزونی به این سوال اینگونه پاسخ داد: این حادثه به وزارت های دخیل در امور عمران و شهرسازی بلند و شفاف هشدار داد که قوانین و عملکرد در این حیطه نیاز به اصلاح یا تغییر دارند. اینکه مشکلات مذکور را به گردن این دوره یا دوره های قبل بیندازیم عین بی تقوایی است.

ایشان در انتها اضافه کرد: همه مسوولیم. شهر ها ویران شدند، لکن باید قول دهیم که با مدیریت جهادی و اجرای قوانین کارآمد، آن شهر ها و دیگر مناطق کشور را در برابر حوادث احتمالی ایمن می کنیم.

تریبون آزاد به مناسبت هفته بسیج در مسجد قبای ملکشهر به همت ناحیه دانشجویی امام رضا علیه السلام

photo_2017-11-24_13-51-42.jpg

حال و هوای نمایشگاه دست آوردهای بسیج دانشجویی چند روز قبل از شروع

به مناسبت هفته بسیج، نمایشگاه دست آوردهای بسیج دانشجویی در بخش های علمی ،فرهنگی، سیاسی، سایبری برگزار می گردد.

نهضت روشنگری توسط دانشجویان انقلابی استان اصفهان ادامه دارد ....

علی کامران نژاد دانشجوی بسیجی رشته علوم اجتماعی دانشگاه شهید آیت نجف آباد پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته ی یزدانشهر به سخنرانی پرداخت .

کامران نژاد ابتدا به بررسی سیره مبارزاتی ، سیاسی امام حسن (ع) و جبهه حق در آن دوره ی زمانی پرداخت .

 در ادامه به علل صلح امام حسن علیه السلام و ساختار زمانه ایشان اشاراتی داشت و تزلزل سپاهیان و همچنین حفظ ساختار اسلام در آن زمان را علت پذیرفتن صلح از جانب امام حسن مجتبی دانست وخاطر نشان کرد که امام خامنه ای (مد ظله العالی) این صلح را نرمش قهرمانانه تعبیر نموده اند .

این دانشجوی بسیجی در پایان به طور مختصر پیرامون مسائل روز کشور و مسئله زلزله کرمانشاه مطالبی را عنوان کرد و نسبت به عملکرد بعضی سیاست مداران راس کشور که به جای خدمت سریع به مردم به تسویه حسابهای سیاسی پرداخته اند انتقاداتی داشت .

چرا کسانی که روزی ذخیره انقلاب به حساب می آمدند سکوت کردند؟ چرا تا 9 دی هیچ مرزبندی انجام نگرفت ؟

 
بسم رب الشداء
سالروز انقلاب دوم و بیعت غدیری مردم در 9 دی ماه را تبریک می گوییم
امید است و قطعا نیز همین است که دشمنان پر تلبیس از انحراف مردمی که باید زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله را فراهم نمایند ، نا امید گشتند و دوستان ، انقلابی ها و محور مقاومت باز نور خدا را به چشم دیدند . الحمدلله فتنه بسیاری از مسائل را نمایان کرد . بین خوب و بد ، اخلاص و ریا ، ایمان و نفاق دیواری به بلندای نهم دی برافراشت . همه اهل ریا را دیدند ، منافق را شناختند و ساکتین را شناسایی کردند .
اهل تزویر و نفاق و ریا به جای خود . سوال این است:
چرا کسانی که روزی ذخیره انقلاب به حساب می آمدند سکوت کردند؟ چرا تا 9 دی هیچ مرزبندی انجام نگرفت ؟ 
گاهی سکوت خوب است و مفید ولی گاهی همین سکوت از هزاران حرف و سخن زهردارتر و غرض ورز تر خواهد بود . ساکتین چرا تا 9 دی سکوت کردند؟
ظاهرا و قطعا این بوده است که مردم عادی ، عوام جامعه و قشر خاک نشین جامعه بصیرت بیشتری داشتند . بصیرتی به بزرگی یک تجدید بیعت تاریخی . و حقا این تعداد از نفس افتاده شده اند . اسیر مال و بنون دنیا شده اند . نخواندند که مال و فرزند وسیله آزمایش است . پست و مقام ابدی نیست . نفهمیدیم که چرا حضرت امیر المومنین علی (علیه السلام) حاضر به پذیرش شرط بیان شده برای خلافت نبودند . نفهمیدند که دنیا و مناصبش از آب بینی بز بی ارزش تر است یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟
9 دی ثابت کرد که این انقلاب و نظام مردمی است . حق مردم است و مسئولین خادم مردم هستند . مسئولین خادم مردمی هستند که به آنان اعتماد کردند و شب ها با این امید سر به بالین میگذارند که : صبح ، روز جدیدی برای زندگی تازه است . برای بهتر شدن . برای زندگی در شرایط مطلوب تر اما
اما
مسئولین نشستند تا برجام منعقد شود ، نشستند تا برجام مصوب شود ، نشستند تا برجام  عملی شود ، نشستند تا برجام به فرجام رسد و......... نشستند
مسئولین حقوق حرام و نجومی گرفتند و عده ای گفتند ((غیر قانونی نبوده)) . وقتی اعتراضی شد ، گفتند اینان ذخیره ی انقلاب هستند که بر سر سفره انقلاب در حال ... . وقتی گفتند پولهای مردم را برگردانید ، تعدادی گفتند : محال است از حق نجومی خود کوتاه آییم . یک سوال : این ذخیره های انقلاب ، چند ساعت کار میکردند که در قبال آن این چنین دریافتی داشته اند ؟ ساعتی چند حساب کردند؟ و چطور میتوان یک ذخیره انقلاب شد؟ اولا بهتر است از آبرو و اعتبار انقلاب برای اهداف حزبی و شخصی استفاده نکنیم که جواب سختی داده می شود . یادمان باشد این انقلاب مردمی است و ثانیا کسی که روزی چنین نانی را بر سر سفره خانواده خود برده ، می تواند به بیت المال وفادار باشد؟ و یا شاید بیش از ذخیره ی اصلی انقلاب میدانیم ؟ برگشت پول های دریافتی و عدم به کار گیری این افراد در یک جلسه و پشت سر هم بیان گردید.
منشور حقوق شهروندی منتشر کردند
خیلی کار خوب و ارزشی است. اگر هدف آن رضایت خدا بوده ، نه تبلیغات انتخابی، خوب است . اگر پایبندی به آن از دولت و مسئولین شروع شود خوب است . اگر بزرگترین مشکل و معضل مردم حقوق شهروندی بوده است ، خوب است . خوب است اگر طبق ماده 6 با دروغ و دروغگو مبارزه شود تا از یک موضوع چند آمار مختلف نیاید و یا آماری دهند که با زندگی واقعی صاحبان انقلاب متفاوت است . اگر با نابردباری مبارزه گردد تا نسبت به نقد برچسب هایی چون : بی سواد ، بی شناسنامه ، از جهنم برگشته ، دلواپس و... زده نشود که این مورد در ماده9 نیز ذکر گردیده. خوب است اگر طبق ماده 7همه از مزایای یکسانی برخوردار شویم و.... .اگر طبق ماده 8 به فاصله طبقاتی با این وضع حقوق ها رسیدگی شود و بجای تکیه بر فرجام برجام در طول این سه سال و نیم به اشتغال جوانان پرداخته میشد . خوب است اگر بند بند آن عمل شود و اولین قسمت ، خود دولت باشد . اگر برای هر موضوعی که ذکر گردیده از عقل و خرد خدادادی استفاده کرده و منافع ملی در نظر گرفته شود . اگر عقاید فمنیسم و مارکسیسم و اومانیسمی در آن نباشد . اگر از اسلام فقط نامش نباشد . و اگر وقت مقتضی بود راجع به بند بند آن سوال داشتم و از حقوق شهروندی است که سوال کنم و مسئول جواب دهد. 
امروز جوانان انقلابی و دانشگاهی دوشادوش امام خامنه ای (مدظله العالی) حرکت میکنند. چون میدانند تاریخ نیازی به کشمکش ندارد ، پس نمیگذارند تاریخ تکرار شود . نمیگذارند فتنه گران چه از سر جهل ، چه از سر خیانت و چه از سر انتقام حرکتی کنند تا آب در آسیاب دشمن بریزند. نمی گذارند مانع از حرکت و پویایی انقلاب شوند. تلاش می کنند تا دولت اسلامی محقق شود . تلاش می کنند آرمانهای انقلاب محقق شوند .تلاش می کنند چون منتظر هستند . چون منتظر پویا است . چون منتظر تلاشگر است نه خاموش و مرده .
والسلام علیکم و الرحمه الله برکاته

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.


لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.


لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.


لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.


لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد. لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد.

صفحه1 از2