10 مهر, 1399

دانشجویان دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی اصفهان با خانواده شهید سانحه هوایی دیدار کردند/ وقتی پسر از پدر جلو می‌زند مطلب ویژه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی و به نقل از خبرگزاری فارس، جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه اصفهان بعدازظهر دیروز با حضور در منزل شهید «مهدی اسحاقیان» از شهدای حادثه هواپیمای بوئینگ، با خانواده وی ابراز همدردی کردند.

عباسعلی اسحاقیان پدر شهید که خود از آزادگان هشت سال دفاع مقدس است، در این دیدار با ابراز ناراحتی از تحرکات برخی افراد فرصت‌طلب، گفت: برخی افراد از خون شهدای این حادثه سوءاستفاده می‌کنند و حتی خون پسر شهیدمان را بر سر خودمان می‌کوبند؛ این جوانان از ما جلو زدند و به چیزی که ما ۴۰ سال در بیابان‌ها به‌ دنبال آن گشتیم، رسیدند.

محسن صادقی یکی از دانشجویان حاضر در واکنش به این صحبت پدر شهید گفت: این افراد که تازه یادشان امده شمع روشن کنند و فراخوان بزنند، می‌توانند به جای کار‌های بیهوده خدمت خانواده این شهدا رسیده و با آن‌ها ابراز همدلی و هم‌دردی کنند.

صیانپور یکی دیگر از دانشجویان برای بازماندگان به‌ ویژه مادر شهید که خود فرزند شهید است طلب آرامش و صبر کرد و ادامه‌داد: این شهدا از اولین شهدای رویارویی مستقیم ایران با آمریکا بودند و قطعاً مهندس اسحاقیان دارای صفات ویژه‌ای در محضر خداوند بوده که به این مقام رسیده‌ است.

اعضای خانواده اسحاقیان بر ویژگی‌های مثبت اخلاقی آن شهید تاکید کردند؛ خواهر شهید در این‌باره بیان کرد: برادرم بسیار بااخلاق بود و همیشه احترام ویژه‌ای برای والدین به‌ویژه مادرم قائل بود؛ او برای اذیت نشدن خانواده، اجازه بدرقه و همراهی تا فرودگاه را به ما نداد.

وی ادامه داد: ساعت ۵ همان‌روز پیامی برای‌مان ارسال کرد و اعلام کرد که سوار هواپیما شده است و به محض رسیدن به اوکراین با ما تماس خواهد گرفت، ولی ساعت ۷ خبر سقوط هواپیما را به ما دادند.

به گزارش فارس، خانواده شهید مهدی اسحاقیان که دانشجوی مقطع دکترا در کانادا بود، در همان ابتدای مشخص شدن علت این حادثه در گفت‌وگو با رسانه‌ها ضمن تشکر فراوان از ابراز همدردی مردم، درخواست مراقبت داشتند تا به خاطر این غم بزرگ، در این شرایط حساس سخنی که تضعیف‌کننده‌ نیروهای جان‌ برکف مدافع کشور و انقلاب باشد، بیان نشود.

در دیدار دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اتفاق افتاد:

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ضمن عرض تسلیت به مناسبت این واقعه اندوهناک ، گفت: بخاطر این واقعه دردناک ، تمام مردم ایران ، عزادار هستند و این واقعه برای همگان بسیار سخت و ناراحت کننده بود. 
همچنین خاطرنشان کردند : صحبت های خانواده شهید اسحاقیان پس از حادثه ، نشان از روح بلند و بصیرت ایشان می باشد.
⬅️البته برخی جریانات سیاسی ، از این حادثه اندوهناک ، سوء استفاده کردند و شروع به تخریب نظام و سپاه پاسداران کردند و از واقعیت همدردی با خانواده شهدا ، فاصله گرفتند.
⬅️در آخر حجت الاسلام و المسلمین دکتر مومنی (مدیر گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی اصفهان) ضمن همدردی با خانواده ایشان ، به تفسیر آیات قرائت شده در ابتدای جلسه پرداختند و از درگاه خداوند خواستار اجر جزیل برای خانواده ایشان شدند.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در %ق ظ، %24 %387 %1398 ساعت %11:%دی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.