16 فروردين, 1399

جناب آقای دکتر علی لاریجانی؛لازم است برای مردم شریف ایران روشن شود که جایگاه نمایندگان مردم در اخذ چنین تصمیمات مهمی کجاست و چرا نمایندگان مردم از چنین طرح های مهمی اظهار بی اطلاعی می نمایند؟ مطلب ویژه

نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان به ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در خصوص اصلاح نرخ بنزین

جناب آقای دکتر علی لاریجانی

سلام علیکم؛

پس از حمد و ثنای خداوند و درود بر رسول اکرم (ص) به اطلاع می رساند جریان دانشجویی به نمایندگی از مردم شریف ایران اسلامی وظیفه دارد نسبت به وقایع و موضوعات کشور حساس بوده و به رسالت موذنی خود در قبال مردم عمل نماید و در این راستا از هیچ تلاشی، فروگذار ننماید. لذا با توجه به اتفاقات چند روز گذشته کشور در موضوع سهمیه بندی بنزین و حواشی آن، سوالات و ابهاماتی مطرح است که لازم است جنابتان پاسخ گوی آن باشید؛

1-     لازم است برای مردم شریف ایران روشن شود که جایگاه نمایندگان مردم در اخذ چنین تصمیمات مهمی کجاست و چرا نمایندگان مردم از چنین طرح های مهمی اظهار بی اطلاعی می نمایند؟

2-     با توجه به اینکه به نظر می رسد هنوز ایرادات مهم و البته قابل اصلاحی در طرح مذکور وجود داشته باشد، طرح عملیاتی و نقشه راه مجلس برای اصلاح این طرح در چه مرحله ای است و چه اقداماتی در این راستا صورت گرفته است؟

3-     با توجه به اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وکیل و مدافع حقوق مردم شریف ایران اند، نقش آنان برای آماده سازی فضای روانی جامعه در حوزه های انتخابی شان چه بوده است؟ و اصلا آیا چنین نقشی برای نمایندگانِ مردم، از قبل اندیشیده شده بود؟ و اگر چنین نبوده – که به نظر هم همینگونه می رسد- چه کسی باید خسارات مالی و روانی ناشی از این عدم آماده سازی فضای روانی کشور را پرداخت نماید؟

4-     لازم است نمایندگان مجلس در این روزهای سخت - که کشور به کارزار مبارزه اقتصادی و جنگ روانی دشمن پاگذاشته است-، مصرانه و خستگی ناپذیر به اصلاح روند ها و نظارت های لازم بپردازند، حال در این میان، جایگاه اعتراضات عقب افتاده و نمایشی ای مثل استعفای نمایندگان، آن هم چندماه مانده به پایان این مجلس- کجاست و چرا باید شاهد چنین اقدامات سطح پایین و بی اثری باشیم؟

5-     برنامه عملیاتی مجلس برای افزایش نظارت های قانونی خود بر عملکرد سازمان ها و نهادهای مجری این طرح چیست؟ و آیا اصلا چنین برنامه هایی در مجلس پیش بینی شده است یا باید کماکان منتظر پس لرزه های تصمیمات عجولانه و گاها غیرکارشناسی نهاد های مسئول باشیم؟

6-      لازم است برآوردی دقیق صورت گیرد که ایرادات مطروحه در طرح سهمیه بندی بنزین و کارت سوخت که در سال 94 و در این دولت با مخالفت شدید رئیس جمهور و کابینه ایشان نسبت به این طرح، لغو گردید، چه بود؟ و آیا این ایرادات اصلا وجود داشته یا این تصمیم، صرفا یک لجبازی سیاسی بوده است؟ همچنین مردم باید بدانند چه کسانی باید پاسخگوی زیان های بی شمار مالی و روانی رفت و برگشت چنین طرح هایی باشند؟ لازم است شخص رئیس جمهور با حضور در مجلس شورای اسلامی، افکار عمومی را در این زمینه توجیه و اغنا نمایند.

7-     آیا در لایحه و قانون بودجه سال 98 کشور، پیش بینی این طرح انجام شده و راه های هزینه کرد آن، آورده شده است؟ یا درآمد ناشی از اجرای این طرح به سلیقه دولت برگشته و سر از ناکجا آباد در خواهد آورد؟ و آیا مجلس نقشی برای خود در راستای نظارت بر این بودجه قائل شده است یا خیر؟

در پایان جریان دانشجویی وظیفه خود می داند تا دریافت پاسخ سوالات مطرح شده از جانب جنابتان، موضوع را پیگیری نموده و هرزمان جوابی دریافت نمود، آن را به اطلاع مردم ایران رسانده و با مردم در میان گذارد. انشالله

والعاقبه للمتقین

20 آذر ماه 98

-         شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان

-         انجمن اسلامی دانشگاه پیام نور اصفهان

-         بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان

-         جامعه اسلامی دانشگاه اصفهان

-         بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان

-         جامعه اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

-         انجمن اسلامی دانشگاه کاشان

-         جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان

-         بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان

-         جامعه اسلامی دانشگاه آزاد اصفهان

-         بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد

انجمن یوسف زهرا دانشگاه آزاد فلاورجان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.