19 تیر, 1399

بیانیه های بسیج دانشجویی دانشگاه های اصفهان به مناسبت روز دانشجو مطلب ویژه

بسم الله الرحمن الرحیمphoto_2019-12-07_19-17-37.jpg

 
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الَّذِینَ اتَّخَذُوا دِینَکُمْ هُزُوًا وَ لَعِبًا مِّنَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکتَابَ مِن قَبْلِکُمْ وَالْکُفَّارَ أَوْلِیَاءَ وَاتَّقُوا اللّه إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ
 ای کسانی که ایمان آورده اید! افرادی که آیین شما را به باد استهزاء و بازی می گیرند از اهل کتاب و مشرکان ولیّ خود انتخاب نکنید؛ و از خدا بپرهیزید اگر ایمان دارید
سوره مبارکه المائدة آیه 57
 
١٦ آذر ١٣٣٢، روزی تاثیر گذار در جنبش دانشجویی در عرصه های سیاسی اجتماعی معاصر است. روزی که ٣ تن از دانشجویان برای آزادی خواهی و استقلال طلبی در خون خود غلطیدند و نهیب استکبار ستیزی رامقابل مستکبرین و عوامل خود کامه آن زمان سر دادند. مبارزه ای که تا امروز در محیط علمی دانشگاه چه در داخل و چه در خارج ازکشور بعنوان رنگین ترین بهای ضد استکباری و استبدادی جریان دانشجویی شناخته می شود . اساس جنبش دانشجویی تلاشی است برای فائق آمدن برفضای تک قطبی، عدالت خواهی و استکبار ستیزی که ثمره آن توسعه و پیشرفت کشور است.حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می‌دهد جنبش دانشجویی ایران در طیف‌ها و گرایش‌های متعدد و متفاوت از ۱۶ آذر ۱۳۳۲ تا پیروزی انقلاب اسلامی و سپس در مقاطع مختلف ۴۰ سال اخیر به ویژه در سال‌های دفاع مقدس و رخدادهای شگرفی چون تسخیر لانه جاسوسی امریکا در سال ۱۳۵۸ و دیگر وقایع تأثیرگذار در انقلاب اسلامی همواره طلایه دار نقش پذیری‌ها و اقدام‌های تعیین کننده در هدایت نیروهای دلسوز و مشتاق پیشرفت و اقتدار کشور در دفاع از استقلال و کیان جمهوری اسلامی و ارزش‌های انقلاب و اسلام عزیز بوده و در این راه خطیر، رشادت‌ها و سلحشوری‌های فراوانی از خود نشان داده است که حتی تعداد کثیری از آنان نیز به فوز عظیم شهادت نائل آمده‌اند.ما رهروان آن راه راستین برخود واجب میدانیم تاضمن ادامه راه مبارزه با استکبار و عوامل آنان در سطح منطقه خاورمیانه در داخل کشور نیز با توجه به منویات رهبر عظیم الشان انقلاب خود را آماده مطالبه گری از مسئولان ذیصلاح در تصمیم گیری های کلان کشور کنیم تا مبادا بخاطر گوناگونی مشغله وعدم هوشیاری به موقع از آرمان های انقلاب فاصله گرفته و موجبات دلشادی دشمن و ضربه های جبران ناپذیر به کشور در برهه های حساس شوند...
والسلام علی من اتبع الهدی
شورای تبیین مواضع حوزه بسیج دانشجویی امام هادی(ع)
#بسیج_دانشجویی_دانشگاه_آزاد_نجف_آباد 
 
 
 
 
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو :
 
" بسم الله الرحمن الرحیم "
 
✅ روز ۱۶آذر که به‌درستی «روز دانشجو» نام گرفته است، در تاریخ مبارزاتِ #استقلال‌_طلبانهٔ ملت بزرگ ایران روزی توأم با حزن و افتخار تلقی می‌شود: حزنِ ناشی از شهادت سه فرزند بی‌گناه این ملت و افتخارِ تقدیم شهید برای مبارزه با #آمریکا و دولتِ برآمده از #کودتا.
 
✅ دولتی که ظرف سه روز سیصد هزار انسان بی‌گناه را در ژاپن قتل‌عام کرد، موجباتِ جان‌دادنِ نیم میلیون کودک عراقی را فراهم کرد، به صدام سلاح شیمیایی داد برای تجاوز به سردشت و حلبچه، به هواپیمای ایرانیِ حامل ۲۹۰ نفر مسافر شلیک کرد، ۲۵۰۰ کودک پناه‌جو را در قفس حبس کرد، ۸۲ انسان را زنده‌زنده در آتش سوزاند، در گوانتانامو و ابوغریب هزاران انسان بی‌گناه را تا حد مرگ شکنجه کرد، رژیمی که روزانه سیاه‌پوستان آمریکایی را به رگبار می‌بندد، گروه‌های تروریستی و تکفیری را تسلیح و تجهیز می‌کند، هزاران یمنی را با مشارکت سعودی‌ها ‌می‌کشد و صدها جنایت دیگر را در جای‌جایِ دنیا مرتکب می‌شود و همچنان جنایت می‌کند و به خوی درندگیِ خود ادامه می‌دهد، بدون تردید نه‌تنها صلاحیت ندارد که دم از حقوق بشر بزند، بلکه باید سردمدارانش در دادگاه‌های بین‌المللی به سبب ارتکاب جنایت علیه بشریت محاکمه و مجازات شوند.
 
✅ پس، بی‌جهت نیست که امروزه نفرت جهانی به سیاست‌های ضد بشری آمریکا فراگیر شده است و هر روز به‌میزان #بی‌_اعتمادیِ ملت‌ها به دولت آمریکا افزوده می‌شود.
 
? اما، جای تعجب دارد که هنوز #عده‌ای در داخلِ ایران عزیزمان حرف از #مذاکره می‌زنند، آن‌هم پس از این کارنامهٔ سیاه و انواع #تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران. 
 
? مسئولان محترم!
این روزها همگان با اندکی تأمل، متوجه حرف‌ها و #نقدها و #دلخوری‌هایِ گوناگون افراد جامعه در قبال #مشکلات مختلف و تصمیمات غلط و نامحرم‌دانستنِ ملت می‌شوند.
 
? جناب آقای دکتر حسن روحانی، رئیس محترم دولت #بی‌تدبیری و #ناامیدی!
به‌خاطر صلاح مردم لازم نیست با #کدخدا و ایادی‌اش دیداری صورت بگیرد.
ملت ایران در هر بُرهه‌ای از تاریخ، نشان داده که پشتیبان دولت و مسئولان‌ است.
 
? جناب آقای روحانی!
#مردم_گله‌مندند. نزدیک به ۶ سال است کلید #تدبیر شما به‌هیچ یک از قفل‌های کشور نخورده است.
#کلیدی که قرار بود #ناامیدی را #تدبیر کند و نگاهش به توانایی جوانان این مرزوبوم باشد.
 
? رئیس محترم دولت!
در تصمیم‌گیری‌های خود #هشیار باش. تصمیم‌گیری‌های شما نیاز به هشیاریِ تمام و کمال دارد. اینکه بگویید من در صبحِ گرانی خواب بودم، حاصلی جز ناامیدی برای قشر جوانِ جامعه ندارد.
 
? جناب آقای حسن روحانی!
به‌جای بیان مشکلات و #فرار وزیرانتان از پاسخ‌گویی به #نمایندگانِ_مردم، به دانش و بازوانِ فرزندانِ این کشور اعتماد کنید.
به وزیران و مسئولان و زیردستانِ خود بگویید که بین مردم بیایند و پاسخ‌گوی پرسش‌هایشان باشند.
 
? و اما در روز 1دی ماه ۱۳۹۸، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان در نظر دارد  جناب آقای #محمود_واعظی، #رئیس‌دفترِ_محترمتان را دعوت کند تا به #پرسش‌های_دانشجویان پاسخ بدهند.
ما امیدواریم دعوتمان را بپذیرند؛ در غیر این‌صورت #ضعفِ کارنامهٔ علمی و عملی دولتتان نزد جامعهٔ فرهیختهٔ دانشگاهی و دانشجویی روشن‌تر از قبل می‌شود و این یعنی دولت شما نه توان #پاسخ‌گویی دارد و نه #ارجی به مخاطبانش می‌نهد.
 
✅ در آخر، روی سخن با دانشجویان محترم است.
رهبر معزّز و معظّم انقلاب از ما جوانان و دانشجویان می‌خواهد که ترس و تنبلی را کنار بگذاریم و نوآوری را وظیفهٔ خود بدانیم.
مطلع باشید آیندهٔ کشور و آیندهٔ ایران اسلامی به مراتب بهتر و درخشان‌تر از گذشته است و در مناسبات جهانی دستِ برتر را خواهد داشت. این امر حتمی و قطعی است و در آن تردیدی نیست. ان‌شاءالله.
 
"والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته"
 
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان
 
 
 
 
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
✔️ بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان به مناسبت روز دانشجو و تقارن آن با وفات حضرت فاطمه معصومه
 
یکی از آفات جنبش دانشجویی دور شدن از آرمان‌هاست.
«مقام معظم رهبری»
 
✅ تاریخ همیشه درس عبرت و چراغ راه آیندگان بوده است. ۱۶ آذر ۱۳۳۲ هم به همین سبب از دغدغه مندی و آرمان‌خواهی دانشجویان حکایت دارد. در هر زمانه ای دانشجویان با شناخت و ایمان خود جلودار بزرگترین تحولات درون جامعه بوده اند، پس هرگاه که این پایگاه اجتماعی دچار تزلزل و انحراف شده است جامعه نیز به تبع آن نتوانسته به خواسته‌های خود برسد.
 
✅ قطعا یکی از نشانه هایی که جنبش دانشجویی را از بقیه اقشار  جدا می‌کند می توان به آرمان‌خواهی و عدالت‌طلبی پویا اشاره کرد. هرچند در سال‌های اخیر جنبش دانشجویی محلی برای سیاسی کاری احزاب مختلف شده و از آرمان‌های خود فاصله گرفته است و اگر مطالبه‌ای هم در بعضی موارد صورت گرفته چون بی هدف و قارچ‌گونه بوده است پس از مدتی متوقف شده است. 
 
✅ جنبش دانشجویی باید با شناخت و ایمان و بدون اینکه درگیر حاشیه ها شود به آرمان خواهی و عدالت طلبی خود بپردازد و در غیر اینصورت جایگاه و اثر اجتماعی خود را از دست داده و جامعه را با خمودگی و رکود روبرو میکند.
بی شک وقتی که دانشجویان تنها درگیر روزمرگی و دغدغه های شخصی خود هستند عملاً توانایی انقلابی گری و عدالت خواهی خود را از دست می‌دهند.
 
✅ از طرف دیگر جنبش دانشجویی خود را نسبت به مطالبات رهبری از دانشجویان، موظف نمی‌بیند و در جهت اجرای این منویات قدم قابل ملاحظه‌ای بر نمی دارد.
 
 ✅ وقتی که جامعه نخبگانی کشور نه به دغدغه‌ها و مشکلات مردم توجهی دارد و منویات راهگشای رهبر معظم انقلاب را نیز وقع نمی نهد، دیگر نمی تواند خود را پیشرو و پیش‌برنده ی کشور بداند.
 
✅ متاسفانه در این شرایط نیز بعضی مسئولان و دانشجویان با #برداشت_سطحی از روز دانشجو و نقش دانشجو در جامعه و بی‌توجهی به ایام #وفات اخت الرضا ، حضرت فاطمه معصومه (س) ، اقدام به برگزاری #جشن و پایکوبی کرده‌اند. در صورتی که این اقدامات با روحیه انقلابی گری و آرمان‌خواهی دانشجویان و نیز با فرهنگ دینی و ملی ما در تضاد است و فقط تقلیل سطح دغدغه دانشجویان به برگزاری چند جشن و جنگ شادی است.
 
✅ نمی‌توان از دانشجویان انتظار نقش آفرینی اجتماعی در خور نخبگان داشت، اما دغدغه های اصلی دانشجویان را نادیده گرفت.
پس دانشجویان و جنبش دانشجویی باید با حساس بودن به دغدغه های مردم با شناخت و ایمان نسبت به مسیر آرمان خواهی و عدالت طلبی خود و همچنین با توکل و توسل به خداوند و اهل بیت و فصل الخطاب قرار دادن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب نقش آفرینی حقیقی و امیدآفرین خود را انجام دهد تا جامعه به رشد و تعالی مادی و معنوی خود رسیده و به تمدن اسلامی و تمدن مهدوی منتهی شود. 
 
✅ در پایان بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان ، ضمن گرامی‌داشت روز دانشجو ، ایام وفات حضرت فاطمه معصومه (س) را تسلیت عرض می‌کند.
 
? شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در %ب ظ، %16 %705 %1398 ساعت %19:%آذر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.