10 مهر, 1399

استاندار اصفهان به سوالات دانشجویان در ۱۶ آذر پاسخ دهد مطلب ویژه

به گزارش خبرنگار دانشگاه ، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اصفهان در نامه‌ای به عباس رضایی، استاندار اصفهان از وی دعوت کردند تا به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان حضور یابد و به سوالات آنان درباره مسائل مختلف پاسخ دهد.

در این نامه آماده است:

اکنون و در آستانه روز دانشجو، جریان دانشجویی برخود لازم می‌داند با پیگری مطالبات مردم از نماینده دولت در استان –یعنی شخص جنابعالی- و دعوت به حضور در هر زمان و هر دانشگاهی که امکان آن برای شما فراهم باشد، به پیگیری حقوق حقه مردم پرداخته و به نمایندگی از آحاد مردم، سوالات مطرح در جامعه - در این موضوع – را با شما در میان گذاشته و پیگیر جواب‌های شما به افکار عمومی مردم در این باره شود.

لازم است برای مردم روشن شود که؛
۱- با توجه به تاکیدات مکرر ریاست جمهور ایران اسلامی بر حقوق مردم در مشارکت در تصمیمات مهم کشور در منشور حقوق شهروندی که ایشان صادر و ابلاغ کردند، چرا این طرح بدون هیچگونه فضا سازی روانی و آماده سازی اذهان مردم شریف ایران، و به صورت ناگهانی، به اجرا درآمد، به طوری که از اظهار نظر مسئولین تراز اول کشور نیز، به نظر می‌رسید حتی آن‌ها هم از اجرای چنین طرحی بی خبر اند؟

۲- جنابتان باید به مردم پاسخ دهید که کدام دلایل کارشناسی یا خدای نکرده ویژه خواری، منطق حذف کارت سوخت را به دولت انشا نمود که امروز درست برخلاف آن احیای مجدد کارت سوخت را در دستور کار دولت قرار داد؟ زیان این رفت و برگشت چقدر خواهد بود و چه کسی باید پاسخگوی این زیان باشد؟

۳- عدم توجه به سیاست‌های جمعیتی که مکررا موجب تاکید کارشناسان جمعیت و البته رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است، چرا در این طرح نادیده گرفته شده و حتی به تقابل با آن برخاسته شده است؟

۴- منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها، مشخصا بناست در چه بخش‌هایی هزینه شود و کدام سازوکار شفافیت در درآمد و هزینه برای آگاهی سازی مردم از این موضوع پیش بینی شده است؟

۵- در همین چند روز گذشته، متاسفانه مردم شاهد گرانی افسار گسیخته اجناس مختلف و متنوعی بوده اند که درست برخلاف وعده مسئولین دولتی و دست اندرکاران این طرح است. حال سوال این است که کدام مرجعی، پاسخگوی از دست رفتن اعتماد مردم به قول و عمل مسئولان دولتی است و چه کسی باید ضرر این بی اعتمادی مردم و تصمیمات نپخته و ناگهانی را بپردازد؟ کدام برنامه عملی در استان و یا کشور ارائه گردیده است تا مردم را مطمئن نماید که این افسار رهاشده اقتصاد در دولت آقای روحانی پس از افزایش قیمت بنزین رهاتر نگشته و کنترل می‌شود؟

لازم به ذکر است، استاندار محترم، نسبت به تعیین زمان و مکان مناسب برای پاسخگویی به نمایندگان جریان‌های دانشجویی به نمایندگی از آحاد مردم شریف ایران، جهت پاسخ به سوالات مطرح شده، و سوالات مهم و متنوع دیگری که فضای التهاب را در جامعه تشدید می‌کند، اقدام کرده و بر رسالت خویش در نمایندگی از دولت در استان و خدمت به مردم شریف استان، از این جهت، تاکید کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در %ب ظ، %09 %420 %1398 ساعت %12:%آذر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.