09 آبان, 1399

آیت الله طباطبائی در دیدار با دانشجویان بسیجی استان: مهم ترین ضعف هایی که بسیج دانشجویی باید برطرف کند، ضعف علمی مردم است

آیت الله طباطبایی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان امروز صبح در دیدار با دانشجویان فعال بسیجی دانشگاه های استان اصفهان ضمن ابراز رضایت از فعالیت های بسیج دانشجویی در حوزه های جهادی، علمی،  اینگونه بیان نمود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر در بدنه انقلاب ریزش داریم، رویش مان هم بسیار زیاد بوده است و ما باید نگاهی به مراسمات دینی خود مانند اعتکاف و روضه ها بیندازیم و مشاهده می کنیم که جوانان ما در عرصه حضور دارند و کار انقلاب را ادامه می دهند.

وی افزود: در رابطه با بسیج مستضعفین باید بگویم مستضعفین برای بسیج به عنوان صفت به کار نرفته است بلکه به عنوان مضاف الیه به کار ر فته است. و به این معنی است که بسیج خود را می سازنند تا ضعف را در جامعه برطرف کنند؛ ضعف فکری مردم، ضعف اقتصادی مردم و یکی از مهم ترین ضعف هایی که بسیج دانشجویی باید برطرف کند، ضعف علمی مردم است و در این رابطه مقام معظم رهبری بارها و بارها فرموده اند ما باید از نظر علمی سرآمد دنیا باشیم تا دنیا سر تسلیم در برابر ما فرود آورد.

 وی ادامه داد: اگر از نظر علمی ضعیف باشیم  از نظر سیاسی هم کارمان پیش نمی رود؛ فلذا مشاهده می کنیم زمانی که مقام معظم رهبری می خواهند پیشرفت های ما را حساب کنند، پیشرفت های علمی ما را می گویند و در این 40 سال در زمینه های بسیاری کشور ما جهش داشته است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان اصفهان اذعان کرد: بسیاری از مشکلات کشور را بهتر و بیشتر می توانستیم حل کنیم اگر مسئولین ما در کارهایشان با دانشجوها ارتباط داشتن؛ برای نمونه فرض کنید اگر وزیر صنابع لیستی از اقلامی که در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی و دیگر صنایع استفاده می شود و از کشور های خارجی این اقلام وارد می شود را در اختیار دانشجو ها قرار می دانند و می گفتند اگر جهت تولید این اقلام طرحی دارید ارائه دهید و  ما از نظر مالی از شما حمایت می کنیم و اگر جوان های ما را راهنمایی کنند بسیاری از مشکلاتمان حل می شد.

آیت الله طباطبایی خاطر نشان کرد: خیلی از مواقع ها نمی خواهند جوان ما را راهنمایی کنند؛ چون وارد کردن اقلام از کشورهای دیگر برای این افراد سود آور است؛ و اگر در داخل این اقلام تولید شود دگر نمی توانند واسطه گری کنند.

وی ادامه داد: و هرچه ما فریاد میزنیم یک سری از اقلام در کشور تولید می شود ان ها را وارد نکنید، باز مشاهده می کنیم کار خود را می کنند.

نماینده ولی فقیه استان اصفهان بیان کرد: یک عده می گویند انقلاب برای ما چه آورد؟ به آن ها می گویم زمان کنونی کشور را با قبل از انقلاب مقایسه کنید و مشاهده می کنید که در همه زمسنه ها پیشرفت داشته ایم و یکی از مهم ترین دست آورد های انقلاب استقلالی است که برای کشور به ارمغان اورده است. و همانطور که مشاهده می کنید کشور هایی که در اطراف ما حضور دارند و زیر سلطه ی آمریکا هستند از ما عقب افتاده اند.

وی در پایان تصریح کرد: این که می گوییم آمریکا از ما می ترسد بدین معناست که می داند اگر یک موشک به ما بزند همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند ما اسرائیل را با خاک یکسان خواهیم کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.