31 ارديبهشت, 1398

ایجاد موکب بین المللی برای همگرایی دانشجویان جهان اسلام/پیاده‌روی اربعین فرصت مناسبی برای خنثی‌سازی حرکت‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در نشست خبری ستاد ملی اربعین دانشگاهیان گفت: در ایام اربعین یک موکب بین‌المللی برای همگرایی دانشجویان جهان اسلام ایجاد خواهدشد که به همت دبیرخانه این موکب و بسیج دانشجویی پیگیری شده است .

 قرارگاه رسانه ای نور ؛ نشست خبری ستاد ملی اربعین دانشگاهیان با حضور رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور و معاون فرهنگی وزیر علوم عصر امروز در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.

محمدجواد نیک‌روش  رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور و دبیرستادملی اربعین دانشگاهیان در این نشست اظهار کرد : با پشت سرگذاشتن ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) به میثاق اهل ایمان یعنی روز اربعین نزدیک می‌شویم، ایامی که دانشجویان مشتاق بسیاری  در پیاده روی اربعین حضور پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: ستاد ملی اربعین دانشگاهیان از سال ۹۳ فعالیت خود را آغاز کرده و پشتیبانی از حرکت‌های دانشجویی در زیارت اربعین را سرلوحه کار خود قرار داده است که توانسته در این زمینه بسیار مؤثر واقع شود

نیک‌روش ادامه داد: امسال در ستاد ملی اربعین برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی‌شده است که با هماهنگی با بخش های مختلف فعال در حوزه اربعین تمهدیدات ویژه ای برای دانشجویان پیش بینی شده است که تلاش شده خروج دانشجویان برای حضور در مراسم اربعین تسهیل شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای هماهنگی‌های با دانشگاه‌ها مختلف ، اظهار کرد: ایجاد بسترهای لازم برای اعزام کاروان‌های زمینی برای زیارت اولی‌ها٬ برپایی موکب‌هایی در مراسم پیاده‌روی اربعین از سوی دانشگاه‌ها به‌صورت متمرکز از اقدامات صورت گرفته است.

نیک روش تأکید کرد: در ایام اربعین یک موکب بین‌المللی برای همگرایی دانشجویان جهان اسلام  ایجاد خواهد شد  که به همت دبیرخانه این موکب و بسیج دانشجویی پیگیری شده است .

وی گفت: پیاده‌روی اربعین فرصتی مناسب برای خنثی‌سازی حرکت‌های تفرقه‌افکنانه دشمنان بین امت اسلام است، دشمنانی که  در چندماهه اخیر  برای تفرقه در جهان اسلام تلاش های بسیاری داشته‌اند اما دانشجویان به‌عنوان قشر پیشرو برنامه‌های فرهنگی در زیارت اربعین برای خنثی‌سازی تلاش دشمنان خواهند داشت که انتخاب شعارحب الحسن یجمعنا جلوه ویژه ای به این موضوع بخشیده است

دبیر ستادملی اربعین دانشگاهیان بیان کرد: دانشگاه علامه طباطبایی برگزاری همایش علمی بین‌المللی را با حضور دانشجویانی از کشورهای مختلف هم‌زمان با پیاده‌روی اربعین در دستور کار قرار داده است و  سوگواره‌ای هم به همت دانشگاه شهید چمران اهواز برگزاز خواهد شد که دراین  سوگواره آثار دانشجویان برای اربعین جمع‌آوری می شود.

وی در پایان افزود: همایش عظیم اربعین تجلی ملموس از جاذبه حسینی است که حتی دشمنان اسلام نیز به آن اذعان دارند که امید است به توفیق الهی به بهترین نحو برگزارشود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در %ق ظ، %14 %032 %1398 ساعت %04:%فروردين

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.