03 ارديبهشت, 1400

گزارش بسیج دانشجویی از وضعیت اقلام بهداشتی در اصفهان/ در حدود 21 درصد داروخانه ها اقلام بهداشتی مورد نیاز وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بیانیه شماره یک قرارگاه کرونای ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان، خطاب به وزیر محترم بهداشت، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مدیران داروخانه ها و مردم عزیز و شریف استان اصفهان پیرامون “ارائه محصولات بهداشتی مبارزه با کرونا در استان اصفهان” ، پس از بازرسی نامحسوس از بیش از 200 داروخانه شهر اصفهان و برخی شهرستان های استان در روزها 14 و 15 اسفندماه 1398 به شرح زیر صادر شد:

بسم الله الرحمن الرحیم

1- مردم عزیز و شریف اصفهان، در جریان باشید که بازرسی فرزندان شما در قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان در پوشش افراد معمولی و خریدار از داروخانه های شهر اصفهان، نشان دهنده این موضوع است که از 4 قلم کالای پر مصرف مبارزه با کرونا(انواع دستکش، انواع ماسک، انواع ژل ضدعفونی کننده و انواع الکل) هیچ کالایی از اقلام یاد شده، نایاب و غیر قابل دست یافتن نیست و با یک جستجوی معمولی، همه موارد یاد شده قابل دسترسی است.

بازرسی انجام شده از 216 داروخانه در سطح 13 منطقه شهر اصفهان و شهرستان های خمینی شهر، نجف آباد و شاهین شهر، نشان دهنده این موضوع است که در بیش از 24 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع الکل، در 15 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع ماسک، در 28.4 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع دستکش و در 20 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع اسپری یا ژل ضد عفونی کننده، موجود است و این بدین معنی است که در حدود 21 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع 4 مورد کالای پرمصرف مبارزه با کرونا، قابل دستیابی است. یعنی در بدترین حالت ممکن، همه مردم عزیز شهر اصفهان و شهر های اطراف قادر خواهند بود حداکثر با مراجعه به 6 داروخانه، هر موردی از موارد بالا را که نیاز دارند، تهیه نمایند. و این اعداد حکایت از آن دارد که در هیچ یک از موارد بالا، قحطی نیامده و جای نگرانی هم نیست. توجه داشته باشید که به طور متوسط، طبق آمار، ما کمترین اقلام در داروخانه های متصل به درمانگاه ها و بیشترین اقلام در داروخانه های محلی قابل دسترس است.

2- دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دیگر نهادهای مسئول در امر تولید و نظارت بر امور بهداشتی و توزیعی اقلام پرمصرف کرونا باید توجه داشته باشند که بازرسی های ما نشان دهنده فعالیت برخی سودجویان در بازار توزیع است که برخی آن را به شکل گرانفروشی و برخی نیز به صورت عرضه موارد دست ساز غیر بهداشتی و فاقد سیب سلامت و یا علامت استاندارد ایران، گزارش کرده اند. لازم است مردم شریف ایران دقیقا در جریان قرار گیرند که چه کالایی را به چه قیمتی و با چه مشخصاتی باید خریداری نمایند. لازم به ذکر است عدم توجیه دقیق مردم و نظارت دقیق بر نحوه ارائه محصولات در داروخانه ها، می تواند غیر از ایجاد ضرر های مالی، ضرر هایی قابل توجهی نیز به سلامتی مردم شریف ایران در اثر مصرف کالاهای غیر مجاز وارد نماید.

3- ضمن تشکر از مسئولان و صاحبان محترم داروخانه ها که همراه دیگر خادمان مردم در بحث بهداشت و سلامت، این روزها، مجاهدانه و سخت کوشانه به خدمت به مردم عزیز ایران مشغول اند، به صاحبان و مسئولین فنی داروخانه های متخلف هشدار داده می شود که ناظران نامحسوس، به صورت روزانه، اوضاع ارائه محصولات پر مصرف در موضوع کرونا را رصد و به نهادهای متولی، گزارش می نمایند و هیچ گونه احتکار، گران فروشی، عرضه محولات غیر بهداشتی و نامتعارف و حتی بی احترامی در برخوردها، از چشم دانشجویان انقلابی استان اصفهان دور نمی ماند و همه موارد، روزانه و برخط به نهاد های قانونی و اطلاعاتی گزارش شده و تا برخورد قانونی، پیگیری می شود.

4- مردم عزیز ایران در جریان باشند که بسیاری از کالاهای توقیفی در حال ورود به بازار است، بسیاری از تولیدی های صنعتی و خانگی به راه افتاده، کارشان روی غلطک افتاده و محصولاتشان در حال ورود به بازار است، برخی انسان های سودجویی که بدون توجه به اوضاع همشریانشان، اقدام به خرید های چندهزار تایی اقلام پرمصرف کرونا و احتکار خانگی این اقلام داشته اند، این کار را کرده اند و دیگر نیازی به احتکار از ترس قحطی این اقلام! ندارند و در مجموع شرایط نشان دهنده آن است که در روزهای آتی با افزایش عرضه و کاهش تقاضا و افزایش نظارت نهادهای قانونی، هم قیمت برخی از این کالاها واقعی خواهد شد و هم ارائه و تهیه آن راحت تر خواهد گشت. انشاالله

5- به اطلاع مردم شریف ایران اسلامی می رساند، گزارش بازرسان ما حاکی از تلاش و مجاهدت کادر درمان و سلامت کشور برای شکست کروناست و به لطف خدا به زودی این ویروس منحوس نیز مغلوب عزم و توان مردم عزیز ایران خواهد شد.انشاالله

گزارش بعدی قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان، از اوضاع ارائه اقلام پر مصرف مبارزه با کرونا در استان اصفهان، به زودی و در روزهای آینده، به محضر مرد عزیز اصفهان، ارائه خواهد شد.

نوزدهم اسفندماه 98
قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گالری پست

وبینار آموزشی

13 آبان امسال را در حالی گرامی می داریم که داغ شهادت سردار پرافتخار جبهه های مقاومت و رشادت، حاج قاسم سلیمانی را بر دل داریم

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان خبر داد؛

بیانیه هشتم قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

بیانیه هشتم قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

گزارش بسیج دانشجویی از وضعیت اقلام بهداشتی در اصفهان/ در حدود 21 درصد داروخانه ها اقلام بهداشتی مورد نیاز وجود دارد

جزئیات پذیرش دروس عمومی معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی در قالب طرح ولایت کشوری اعلام شد

اعلام آمادگی دانشجویان اصفهانی برای مقابله با کرونا

دانشجویان در نمازجمعه این هفته اصفهان به چه مواردی اشاره کردند؟

قوانین آب 40 سال است بر زمین مانده

بیانیه شورای تبیین موضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه پایگاه شهید آوینی به مناسبت 41 سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

هریک از شماها که بیشتر خودتان را با ویژگی های جوان مومن انقلابی در شیوه و رفتار قرار می دهید، در فتح الفتوح انقلاب اسلامی موثر و ادامه دهنده راه سلیمانی ها خواهید بود.

دانشجویان دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی اصفهان با خانواده شهید سانحه هوایی دیدار کردند/ وقتی پسر از پدر جلو می‌زند

شناخت دشمن باعث مقابله درست و صحیح با تهدید‌های آن می‌شود مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اصفهان گفت: اگر دشمن را بشناسیم و بدانیم از چه راهی نفوذ می‌ کندقطعا سیلی‌های پی در پی به دشمنان خواهیم زد.