03 بهمن, 1399

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان به مناسبت دوّم آذرماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه

***
"طلاب علوم دینی و دانشجویان دانشگاه ها باید با تمام توان خود در مراکزشان از انقلاب و اسلام دفاع کنند و فرزندان بسیجی ام در این دو مرکز، پاسدار اصول تغییر ناپذیر نه شرقی و نه غربی باشند." امام خمینی (ره)

سالروز تشکیل بسیج دانشجو و طلبه در تاریخ 2 آذر 1367 با فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره)، یادآور نگاه آرمانی، عمیق و آینده نگر ایشان به دانشجویان و طلاب این مرز و بوم می باشد چرا که این دو قشر سرنوشت ساز با مسئولیت خطیرشان، در نقش مدافعان ارزش های اصیل اسلام ناب محمدی (ص) و انقلاب برگرفته از آن، همواره در صحنه حاضر بوده و نقش بسزائی در پیشبرد آرمان های رفیع انقلاب اسلامی ایفا نموده اند.
دانشجویان بسیجی با روحیه انقلابی خود همواره همت خود را بر رفع چالش های اساسی نظام اسلامی و تربیت مدیران انقلابی کارآمد همراه با رشد و بالندگی در تمامی میدان های علمی، فکری و فرهنگی و سیاسی متمرکز نموده و تعالی روز افزون علمی دانشگاه ها جهت جبران هرچه سریعتر عقب ماندگی های تحمیلی از جانب تمدن روبه زوال غرب به مردم ایران را، بصورت خاص، پیگیری می نماید.
بسیجیان به پیروی از معمار کبیر انقلاب حضرت روح ا... (ره) و امام و پیشوای خود حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) آموخته اند که باید فداکارانه و با تمام وجود، شبانه روز در
عرصه ی دفاع و مجاهدت حاضر و آماده اند و در این راه از اخم ها و برچسب های مختلف افراد و جناح ها هیچ باک نداشته باشد. امروز که دوم آذر ماه است به خون پاک یکایک شهیدان بسیجی و جان برکف، از شهید مصطفی چمران تا شهید مصطفی احمدی روشن و از شهید حسن باقری تا شهید حسن طهرانی مقدم سوگند یاد میکنیم که لحظه ای از اجرای فرامین حضرت روح ا...(ره) و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی(حفظه ا...) کوتاه نیامده و تا آخرین نفس صادقانه از اصول نه شرقی، نه غربی انقلاب اسلامی پاسداری کرده و از نفوذ ایادی استکبار به هر شکل و در هر قالبی ممانعت خواهیم کرد.
بی شک استکبار ستیزی و مبارزه با ظالمان عالم، یکی از اهداف اصیل و اساسی انقلاب اسلامی است. هدفی که مبنای مقاومت در 8 سال جنگ تحمیلی علیه ملت ایران قرار داشت و بر اساس همین مبنا در مقابل همه قدرت های شرق و غرب ایستادگی کرد. مقاومت و ظلم ستیزی که محدود به هشت سال دفاع مقدس نشد و همواره در طول تاریخ انقلاب مبنای حرکت انقلاب اسلامی بوده است. همین موتور محرک انقلاب سبب خباثت ها و جنایات جبهه سراپا کفر و استکبار بوده است. جنایاتی که محدود به بازه پس از انقلاب نبوده است و مردم شریف ایران از پیش از انقلاب نیز زخم هایی از چنگال های خونین استکبار بر سینه دارند.
بسیج دانشجو و طلبه نماد بصیرت و زمان شناسی و پشتیبانی از ولایت در تمامی عرصه هاست، دلاورانی که نشان داده اند در جای جای عرصه های مورد نیاز میهن عزیزمان در صحنه خواهند بود و با تأسی از معارف الهی و پیروی از سیره زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، به فرمان نائب امام زمانشان امام خامنه ای (مدظله العالی) تا آخرین نفس برای مقابله با ستم پیشگان و اربابان شیطانی که امروز بر دنیای مادی زده چنبره زده اند، به مقابله خواهند پرداخت و حتی لحظه ای اجازه نفوذ استکبار در ساختارهای تصمیم ساز و تصمیم گیر انقلاب اسلامی ایران را نخواهد داد.
مجدداً به مسئولین محترم کشور یاد آور می شویم که راه پیشرفت و سرآمدی از مسامحه و سازش نمیگذرد؛ مبارزه و حساسیت در برابر دشمن و شناخت اهداف و برنامه های دشمن راهی که ما دانشجویان و طلاب انقلابی آنرا تعطیل پذیر ندانسته و هیچگاه در آن کوتاهی نمی کنیم.
مسئولین محترم کشور بدانند هیچگاه چهره ی شیطانی آمریکا از حافظه ملت غیور و به خصوص ما دانشجویان و طلاب انقلابی پاک نخواهد گشت و سیاهه جنایات این جهانخوار لحظه ای فراموش نخواهد شد.
به مسئولین دولتی نیز توصیه می کنیم نگاه و امید خود به بیرون از مرزها را فراموش کرده و با توجه به نخبگان داخلی، دانشجویان انقلابی به تحول ساختارهای اقتصادی و نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی و حرکت به سمت تحول بنیادین علوم انسانی به سمت اسلامی سازی آن مبادرت ورزند.
دانشجویان و طلاب بسیجی همواره خود را برای مبارزه تعطیل ناپذیر با استکبار جهانی و در رأس آن شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و دنباله های داخلی آنان، آماده نگه داشته و با در نظر گرفتن آرمان های والای انقلاب اسلامی، تمام همت خود را برای تحقق و واقعیت بخشی به آنها به کار خواهند برد.
در پایان ما حافظان انقلاب اسلامى، اعلام می داریم که مسئولین محترم با نگرشی صحیح و روحیه ای انقلابی دست از توجیه بد عهدی های نظام استکبار برداشته و واقع گرایانه و عقلانى نسبت به حل مشکلات معيشتى مردم اقدام و عمل ملی و جدی نمایند.

و به جاى گدايى از كدخدا در پيگيرى از برجام، اقتصاد مقاومتى را سرلوحه ى كار خويش قرار دهند و هرگز توان داخلی را در رفع معضلات از یاد نبرده و با قطع امید از طرف های توطئه گر غربى رویکردی داخلی نسبت به حل معضلات كشور داشته باشند و از آمادگى نخبگان و جوانان انقلابى براى كمك به دولت، جهت حل مشكلات اقتصادى كشور و مشكلات معيشتى مردم استفاده كنند.
والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان
دوم آذرماه سال 97

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گالری پست

وبینار آموزشی

13 آبان امسال را در حالی گرامی می داریم که داغ شهادت سردار پرافتخار جبهه های مقاومت و رشادت، حاج قاسم سلیمانی را بر دل داریم

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

مسئول جهادی بسیج دانشجویی اصفهان مطرح کرد؛ لزوم تصمیم جدی برای جلوگیری از ورود مسافران

قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان خبر داد؛

بیانیه هشتم قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

بیانیه هشتم قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

گزارش بسیج دانشجویی از وضعیت اقلام بهداشتی در اصفهان/ در حدود 21 درصد داروخانه ها اقلام بهداشتی مورد نیاز وجود دارد

جزئیات پذیرش دروس عمومی معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی در قالب طرح ولایت کشوری اعلام شد

اعلام آمادگی دانشجویان اصفهانی برای مقابله با کرونا

دانشجویان در نمازجمعه این هفته اصفهان به چه مواردی اشاره کردند؟

قوانین آب 40 سال است بر زمین مانده

بیانیه شورای تبیین موضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه پایگاه شهید آوینی به مناسبت 41 سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی

هریک از شماها که بیشتر خودتان را با ویژگی های جوان مومن انقلابی در شیوه و رفتار قرار می دهید، در فتح الفتوح انقلاب اسلامی موثر و ادامه دهنده راه سلیمانی ها خواهید بود.

دانشجویان دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی اصفهان با خانواده شهید سانحه هوایی دیدار کردند/ وقتی پسر از پدر جلو می‌زند

شناخت دشمن باعث مقابله درست و صحیح با تهدید‌های آن می‌شود مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اصفهان گفت: اگر دشمن را بشناسیم و بدانیم از چه راهی نفوذ می‌ کندقطعا سیلی‌های پی در پی به دشمنان خواهیم زد.